Divadlo MaKiLe

Divadlo MaKiLe = Kika divadelná.

Kto som? Jednou vetou?

Mrg.art. Kristína Letková – som vyštudovaná bábkoherečka s viac ako 17-ročnou praxou, na konte mám odohraných cez 2700 predstavení, a tiež som vyštudovaný predškolský pedagóg.

A nemám v obľube tituly .

Divadlo MaKiLe vzniklo tak akosi postupne počas roku 2005, kedy som bola ešte doma na materskej dovolenke s ročným synčekom – určitý predpoklad na to bol, keďže som vyštudovaná bábkoherečka, dokonca aj diplomovú prácu som mala na tému divadla jedného herca.

A keďže sa mi hranie s oživenými predmetmi osvedčilo u syna, ktorý sa vo „veľkom“ divadle bál tmy a zvukov, začala som hrávať po materských centrách s oživenými predmetmi – hračkami, hrncami, vareškami. Prvé predstavenie Ako si vidlička Anička našla kamaráta je dodnes jedno z mojich obľúbených predstavení.

A prečo MaKiLe?

Názov MaKiLe je vytvorený z mien môjho manžela a mňa

Marek, Kika, Letko.

Dôvodom je, že podpora môjho manžela v čase, keď som vôbec netušila, ako mi „to“ pôjde, bola jediným popudom, aby som fungovala a hrala.

A napriek rečiam ostatných, aký komplikovaný a ťažko zapamätateľný názov máme, som dodnes rada, že je taký špeciálny, nezapamätateľný. Pretože, keď si ho už zapamätajú, tak navždy.

Nech sa páči, vstúpte do divadelného sveta mojej oživenej fantázie